Yeşim Ceren Bozoğlu: Nereden çıktınız anlamadım - YeniHavadisYeniHavadis

26 Ekim 2020 - 13:19

Yeşim Ceren Bozoğlu: Nereden çıktınız anlamadım

Son Güncelleme :

24 Eylül 2020 - 7:45

1

AVM'de maskesiz olduğu görülen Yeşim Ceren Bozoğlu,, "Nereden çıktınız anlamadım... Parfüm alacaktım tam denedim maskemi takıyordum, görüntülediniz" diye konuştu.

2

Rol aldığı 'Kuruluş Osman' dizisi hakkında Bozoğlu, "Deli gibi çalışıyoruz. At üzerindeyim, kılıç kuşandım... 20 yıldır gördüğüm en konforlu set. Ecdadımız geçmişte ne çekmiş, onu anladım. Benim soyum Osmanlı’dan, dedelerim ne çekmiş onu anladım" diye konuştu.

3

Sette zorlanıyor musunuz?" sorusuna oyuncu, "Zorlamaz mı, 35 derece sıcakta, bizim kostümler nereden baksan dört kilogram. O kostüm ile at bin attan in, kılıç ile koreografi çalış. Gün biter, iş biter biz çalışıyoruz. Sabah 7’den akşam 7’ye kadar 12 saat at üzerinde kılıçla, okla, başka bir yüzyıla taşındık. Gerçekten inanılmaz bir bölümle geliyoruz" dedi.

4

Hazal Kaya’nın, ”Şişman oyunculara rol gelmiyor" sözlerine Bozoğlu, "O role ve hikayeye bağlı. Charles Theron da 15 kilo aldı rolü için zamanında ve Oscar aldı. Ben rolüm için 110 kilolara çıktım. O rolle alakalı bir şey. Hazal’ın dediği güzel kadın oyuncu, başrol açısından baktığınız da çok şişmanlara rol gelmiyordu ama son beş senedir bu kadın hareketi ve sistem kadın gücü yükseldikçe hikayeler de değişmeye başladı çok şükür. Amerika’da bunun örnekleri var. Kilolu kadınların başrol oynadıkları komedi filmleri, dram filmleri çekilmeye başladı. Kadınlar yönetmen ve senarist olarak çalışmaya başladıkça sektörde daha kadın hikayeleri izleme şansınız olacak. Genç, güzel kadın için şişman kadın tercih edilir mi, zor. Binde bir ama onun dışında karakter oyuncusu dediğiniz zaman yaşı kilosu boyu sürekli değişir. Ona aktörlük diyoruz meslek olarak" şeklinde cevapladı.