Ünlülerden Halil Sezai’ye tepki yağdı! - YeniHavadisYeniHavadis

25 Ekim 2020 - 13:05

Ünlülerden Halil Sezai’ye tepki yağdı!

Son Güncelleme :

17 Eylül 2020 - 12:20

1

Halil Sezai, önceki gün Tuzla'da kiraladığı villada çekim yaparken, 67 yaşındaki komşusu Hüseyin M. ile tartışmıştı. Çekime izin vermeyen bu kişiyle Sezai ve yanındakiler kavga etti.

2

Olayla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri çıktı. Görüntülerde Halil Sezai ve beraberindekilerin tartıştıkları kişiye vurdukları da görüldü.

3

Sezai'nin çekim yapmalarına izin vermeyen 67 yaşındaki Hüseyin M.'ye şiddet uygulaması, sosyal medyada büyük tepki çekti. Ünlü isimler, Sezai'yi kınayan mesajlar yayınladı.

4

FIRAT TANIŞ Oyuncu ve müzisyen Fırat Tanış, Halil Sezai’nin görüntülerini utanarak izlediğini belirterek, “Şiddeti mazur gösterecek hiçbir taraf, yön, kimlik, statü söz konusu olamaz. Utançla kınıyorum” dedi.

5

HALUK LEVENT Haluk Levent ise AHBAP Platformu olarak harekete geçtiklerini ifade ederek, şu açıklamayı yaptı: “Bu konuyla ilgili amcaya ulaşacağız. Durumu yok ise ve kendisi de isterse AHBAP Platformu olarak davasında yanında olacağız.”

6

SİNAN AKÇIL Skandal görüntülerinin ardından Sinan Akçıl da sosyal medya hesabından Halil Sezai'ye tepki gösterdi. Ünlü müzisyen, "Ayyaşlık var, yaşlılara el kaldırma var, örf yok adet yok, gücün herhalde o amcaya yetiyor. Bana da yeter miydi acaba o güç karşına çıksam? Yazık sana. Acınacak haldesin" ifadelerini kullandı.

7

ŞÜKRİYE TUTKUN Ünlü şarkıcıya bir tepki de halk müziği sanatçısı Şükriye Tutkun'dan geldi. Tutkun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Kadına şiddete hayır, yaşlıya şiddete evet" Gözlerime inanamadım. Bunu yapanı, izleyici kalanı, gözaltında olduğu için üzüleni destekleyeni hiç anlayamayacağım. Her gün insanlığımız adına daha da kötüye gidiyor, haber izlerken utanıyorum. Yazıklar olsun bize.

8

ALİŞAN"Şimdi bu durumda bir ceza verilmiyorsa, hepimiz için hak mı doğuyor? İstediğimiz zaman, gücümüz de yetiyorsa birisinin bahçesine dalıp, evinden alıp ağzını burnunu kırmak serbest yani öyle mi? Yaşlı, genç, çocuk kadın fark etmez? Avukatlara soruyorum böyle bir hakkımız var mı? Ya da TCK’da? Burada istediğinizi linç edin, istediğinizi göklere çıkarın umurumda değil. Ama yaşlı, babası yaşında adamı öldüresiye döven birisini görmezden gelmek tam anlamıyla iki yüzlülüktür."

9

FULDEN URAS"Ahhh be amcam sana geçmiş olsun! Sana da geçmiş olsun Halil Sezai Türk halkı bunu unutmaz! Seni farklı şarkılarınla sevdik böyle iğrenç bir ruh haline hangi ara geldin? Lanet olsun çocuğa, yaşlıya, kadına, hayvana şiddet uygulayan herkese. Lütfen Ozan Güven, Ahmet Kural nasıl cezalandırıldıysa bu adam da aynı muameleyi görmeli ve burada siz basın mensuplarına çok görev düşüyor lütfen ama lütfen peşini bırakmayın bu olayın. Şiddetin kadını, erkeği, yaşlısı, genci yok. Her kime uygulanıyorsa uygulayan gereken her türlü cezayı alsın."

reklam
10

AYŞEGÜL YILDIZ"Yazıklar olsun vicdan yoksunu! Aynısını yaşaman dileğimle!"

11

HALİL SEZAİ'DEN AÇIKLAMA Ünlü şarkıcı, sosyal medya hesabından açıklama yaparak şunları söyledi: "Olayı şöyle özetleyeyim de siz yine linçe devam edin; Evet 65 yaşında bir adamla kavga ettim. 'Kavga ettim' diyorum çünkü daha önce defalarca bu abimizin 'gelin lan'lı tekliflerini reddettim, güldüm geçtim. İkiz bir villada yan komşumuz oluyor kendileri. Oğlu ile beraber yaşıyorlar. Biz yönetmenimiz Aytaç Ağırlar ile beraber orada 6 kişilik bir ekiple Youtube formatı hazırlıyoruz. Yemek talk show'u. Konuk alıyor, yemek yapıyor, sohbet ediyoruz. Fakat maalesef beş aydır bir bölüm bile çekemedik. Maddi zararı geçtim manevi olarak burnunuzdan getirdi. Çünkü bu 65 yaşındaki abimiz yönetmenimiz ile olan husumetinden dolayı bize programı çektirtmemeye yemin etmiş."

reklam
12

"Çiçekle gittiğim evde sonuç buna dönüştü." diyen Sezai, "Görüntüleri kırpmak kendi küfürlerini hakaretlerini yumruklarını kesmek zaten beni şaşırtmadı. Bunların hepsi dün anlatıldı gerekli mercilere. Benim yaptığım şey de hayvanlık buna söyleyecek bir lafım yok. Beni bilen bilir aşırı sabırlı ve sakin bir insanımdır ama bu raddeye gelmenin de bir süreci var. " dedi.