Transfer haberleri | Lionel Messi transferinde sıcak gelişme! Babası duyurdu... - YeniHavadisYeniHavadis

24 Eylül 2020 - 20:38

Transfer haberleri | Lionel Messi transferinde sıcak gelişme! Babası duyurdu…

Son Güncelleme :

04 Eylül 2020 - 20:26

18 views
1

İspanyol devi Barcelona'nın Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'e 8-2 gibi tarihi bir skorla yenilmesinden sonra Barça'da taşlar yerine oynamış, birçok oyuncu takımdan ayrılmak istediğini açıklamıştı.

2

1 SAAT 10 DAKİKALIK GÖRÜŞME Lionel Messi ile babası Jorge Messi, dün yıldız futbolcunun Barcelona’da Castelldefels bölgesindeki evinde 1 saat 10 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmenin ardından Jorge’nin, yeniden Barcelona Başkanı Bartomeu ile görüşmesi beklenirken, Jorge Messi oğlunun 2021’e kadar Barça’da devam seçeneğini düşündüklerini de itiraf etti.

3

Arjantinli oyuncunun kulüpte kalan 1 yıllık daha sözleşmesini sonlandırarak önümüzdeki sene takımdan ayrılmayı ciddi ciddi düşünmeye başladığı belirtiliyor. Ayrılık planını buna göre yapan Messi’nin, 1 yıl kalıp sonrasında kendine yeni takım bakma kararı aldığı belirtiliyor.

4

Bugün yaşanan yeni bir gelişme, konuyla ilgili yeni kafa karışıklıkları yarattı. Jorge Messi, La Liga tarafından bir hafta önce yapılan açıklamaya yanıt verildi. LaLiga Başkanı Javier Tebas’a ithafen bir mektup kaleme aldı.

5

İspanya liginin yönetimi futbolcunun kulüpten ayrılması durumunda 700 milyon euroluk hükmün geçerli olduğunu açıklamıştı.

6

Jorge Messi, LaLiga’ya cevaben hazırladığı metinde bu ödeme hükmünün geçerliliğini yitirdiğini, bedelsiz serbest kalabileceğini çünkü geride kalan sezonla birlikte sona erdiğini söyledi. Bu durumu ortaya çıkaran etmenin, sözleşmedeki başka bir maddeden kaynaklandığını öne sürdü.

7

CİTY'DEN REKOR TEKLİF Futbolcunun ayrılık kararı vermesinin ardından harekete geçen Manchester City de yıldız futbolcuya rekor bir teklifte bulundu. İmza parası olarak 250 milyon euro öneren City, Messi'ye ise brüt 100 milyon euro teklifte bulundu. İngiliz devi Arjantinli yıldız için 5 yıllık sözleşme düşünüyor.

8

Messi'nin bu teklife henüz cevap vermediği de gelen haberler arasında. Liglerin açılmasına kısa bir süre kala dünya futbolunun en önemli isimlerinden biri olan Lionel Messi'nin geleceğinin nasıl şekilleneceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

9

La Liga yönetimi, daha önce yaptıkları açıklamadaki bedelsiz serbest kalamayacağı duyurusunun geçerli olduğunu belirtti.