Transfer haberleri | Fenerbahçe'den sürpriz transfer hamlesi! Dünya yıldızı kiralık... - YeniHavadisYeniHavadis

26 Ekim 2020 - 07:00

Transfer haberleri | Fenerbahçe’den sürpriz transfer hamlesi! Dünya yıldızı kiralık…

Son Güncelleme :

21 Eylül 2020 - 6:22

16 views
1

Transfer döneminin hızlı takımı Fenerbahçe’de çalışmalar aynı yoğunlukta devam ediyor. Yeni sezona Erol Bulut ile başlayan sarı lacivertli ekipten sürpriz hamle geldi...

2

Süper Lig'in ilk haftasında Rizespor'a konuk olan ve 1-0 geriye düşen sarı lacivertli ekip yeni transferler Gökhan Gönül ve Sosa'nın penaltı golüyle 2-1 sahadan galip ayrıldı. Yeni sezona 3 puanla başladı.

3

Şu anda elde 5 stoper olsa bile sportif direktör Emre Belözoğlu’nun çalışmaları sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Emre'nin İngiltere'ye gittiği öğrenilmişti.

4

Burada özel bir isim dikkat çekiyor. Chelsea’nin 5 yıllık sözleşme yaptığı Malang Sarr’da henüz defter kapanmış değil.

5

Chelsea'den kiralama kararı... İngiliz kulübünün 21 yaşındaki stoperi, 2020-21 sezonunda kiralık olarak bir takıma vereceğini resmen açıklaması herkesi heyecanlandırdı.

6

F.Bahçe'nin esas hedefi Sarr'dı Transfer döneminin ilk gününden itibaren sarı-lacivertlilerin savunma için esas hedefi Sarr’dı. Ancak genç oyuncu Nice’ten ayrıldıktan sonra Chelsea’de karar kıldı ve bonservis bedeli olmadan gitti.

7

Ancak Chelsea’nin ‘kiraya gönderme’ kararı sonrası Emre Belözoğlu yeniden harekete geçti. Stoper hattında Serdar Aziz, Sadık ve Zanka 3’lüsünden 2’sinin ayrılması hedefleniyor.

8

Serdar Aziz’in yüksek maaşı, Zanka’nın halen daha Kopenhag tarafından takip edilmesi ve Sadık’ın takasta kullanılma durumları bilinen seçenekler.

9

Böylece kadroda yer açılması bekleniyor. Sarr transferinde sıkıntı yaşanırsa da 5 Ekim’e kadar yeni alternatifler üzerinde durulması amaçlanıyor.

reklam
10

Zira teknik heyetle yapılan görüşmelerde, savunmadaki tandemin yabancı isimlerden oluşması yönünde bir düşünce ağırlık kazanmıştı.

11

018’in parlayan yıldızı Fransa futbolunun son dönemde yetiştirdiği Malang Sarr, ilk kez 2018 yılında dikkat çeken O dönem CIES’in yaptığı araştırmada 2018’in en çok dikkat çeken 20 yaş altı 5 oyuncusundan biriydi. 2016 yılında da Fransa U18’in takım kaptanlığını yapan Sarr, 2018’de esas ülkesi Senegal’den gelen milli takım davetini kabul etmeyerek, Fransa Milli Takımı ile devam etmek istemişti. Fransa’da U16, U17, U18, U19, U20 ve U21 seviyelerinde oynayan sol ayaklı stoper, A Milli Takım’a yükselmeyi hedefliyor.