Son dakika: İstanbul'da 'Koronavirüs' patlaması! Durum kritik... - YeniHavadisYeniHavadis

16 Ocak 2021 - 09:17

Son dakika: İstanbul’da ‘Koronavirüs’ patlaması! Durum kritik…

Son Güncelleme :

23 Ekim 2020 - 13:59

1

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı. Güncel verilere göre, Türkiye'de son 24 saatte 117 bin 198 Kovid-19 testi yapıldı, 2102 kişiye hastalık tanısı konuldu, 71 kişi hayatını kaybetti.

2

Ağır hasta sayısı 1599 oldu, son 24 saatte 1581 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 310 bin 27'ye yükseldi.

3

Sağlık Bakanı Koca, "Bugün tespit edilen 2.102 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 1.599. Sağlık çalışanlarımız için en önemli mücadele alanı ağır hastaları tedavi ederek sayılarını azaltmak Bize düşen çok daha kolay. Başta maske ile tedbirlere uyarak mücadeleye destek verin" ifadelerini kullandı.

4

Bakan Koca vaka sayıları ile dikkat çeken İstanbul'da gerçekleştirilen Koronavirüs toplantısına ilişkin bilgi paylaştı.

5

Koca, "İstanbul Valisi Sn. Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Sn. Zafer Aktaş, bakan yardımcılarımız, il sağlık müdürümüz, saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizle birlikte, salgının İstanbul’daki seyrini masaya yatırdık. Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık." ifadelerini kullandı.

6

Koca, "İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin %40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı. Temaslı taramasını, test sayısını artırdık. Salgınla mücadelede, şu an, sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Maskenin önemi arttı. Ve en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz." açıklamasını yaptı.

7

Bakan Koca önceki gün yaptığı paylaşımda, 'İzmir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Eskişehir, Denizli, Adıyaman, Aydın toplantılarında salgınla mücadelede geldiğimiz noktayı değerlendirdik. İstanbul başta olmak üzere, bu 7 il ve ülke genelinde vaka artışı görülüyor. Maskenin önemi arttı. Kurallara uyalım.' ifadelerini kullandı.

8

DENİZLİ Denizli Bakan Koca'nın dikkat çektiği bir diğer il oldu. Haritada Çınar Meydanı ve çevresinde vaka yoğunluğu yaşandığı görülüyor.

9

SİGARA YASAKLANDI Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi korona virüs salgınına karşı yeni tedbir genelgesi yayımladı. Alınan kararlar doğrultusunda daha önce tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel bankalarda da geçerli olan HES kodu sorgulanması genişletildi. Bu kapsamda kent genelindeki tüm işletmelerde Hayat Eve Sığar (HES) sorgulaması yapılacak. Şüpheli kişilerin fark edilmesini amaçlayan karar doğrultusunda tespit edilen kişileri 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilecek. Meclisin aldığı bir diğer karar ise kent genelinde doğru maske kullanımı engellediği gerekçesi ile halkın yoğun olarak bulunduğu meydanlar, parklar, sıraya girilmesi gereken yerlerde sigara içilmesi yasaklanması oldu.

reklam
10

Ayrıca soğuyan havalara karşı okullar başta olmak üzere büyük işletmelerin havalandırma sistemlerinin kontrol edilecek. Okul ve büyük işletmelerde doğal havalandırma yöntemlerinin önemi vurgulanmasına karar verildi.

11

ESKİŞEHİR Eskişehir de vaka sayısının yükseldiği iller arasında...

reklam
12

KAHRAMANMARAŞ

13

AYDIN

14

GAZİANTEP Vakaların arttığı Gaziantep'te yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim yapıldı. Kentte 45 ekip ve 91 personelin katılımıyla umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, lokanta gibi işletmelerde denetim gerçekleştirildi.

15

ADIYAMAN

16

İZMİR

17

İSTANBUL - AVRUPA İstanbul'da düşen vaka sayısının ardından yeniden artış gözleniyor.

18

İSTANBUL - ANADOLU Diğer illerde vaka sayısı Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs haritalarına böyle yansıdı.

19

ŞİRİNEVLER VE ATAKÖY Özellikle İstanbul'da Şirinevler ve Ataköy semtlerini birbirinden ayıran cadde koronavirüs haritasında açıkça görülebiliyor.

20

ANKARA Öte yandan illerde koronavirüs haritaları da korkutmaya devam ediyor. Birçok şehirde vaka sayısı artarken, sayılar koronavirüs haritasına il il böyle yansıdı.

21

KONYA Konya merkezinde vaka yoğunluğu dikkat çekmekte...

22

MANİSA

23

SAKARYA

24

ANTALYA

25

BALIKESİR

26

BURSA

27

DİYARBAKIR

28

EDİRNE

29

ELAZIĞ

30

ERZURUM

31

KİLİS

32

MERSİN

33

MUĞLA

34

SAMSUN

35

ŞANLIURFA

36

TEKİRDAĞ

37

TRABZON