MasterChef'te 5. ve 6. eleme adayları belli oldu! MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı, potaya kimi soktu? - YeniHavadisYeniHavadis

24 Ekim 2020 - 00:53

MasterChef’te 5. ve 6. eleme adayları belli oldu! MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı, potaya kimi soktu?

Son Güncelleme :

31 Ağustos 2020 - 7:41

18 views
1

MasterChef 2020'de heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Bu akşam ekrana gelen haftanın son dokunulmazlık oyunu 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Afyon Kocatepe'de gerçekleştirildi. Büyük Taarruz Meydan Muharebesinin başladığı topraklarda yapılan yemekler ilin önemli isimlerinin yaptığı tadımların ardından belirlendi.

2

Şefler tarafından Kırmızı ve Mavi takıma Tandır Çorbası, Haşhaşlı Bükme, İlibada Sarması, Afyon Kebabı ve Vişneli Ekmek Kadayıfı yapmaları istendi. Misafirlere tadım yaptıkları tüm yemekleri ayrı ayır oylamaları istendi. Yapılan oylamanın ardından stüdyoda açılan oylama sonucunda Kırmızı takımın ezici üstünlüğü dikkat çekti.

3

Tandır Çorbasında 8-4, Haşhaşlı Bükme 6-6, İlibada Sarması 11-1, Afyon Kebabı 7-5 ve son olarak Vişneli Ekmek Kadayıfı'nda 12-0'lık skorla Kırmızı takım toplamda 44-16'lık skorla dokunulmazlığın galibi olan takım olmayı başardı.

4

Stüdyodan ayrılan Mavi takımda morallerin bozuk olması nedeniyle Uğur ve Barbaros'un laf dalaşına Esra ve Gülşah'ın dahil olması kısa süreli gerginlik yaşandı

5

Bu hafta geride kalan iki dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda Emir, Ayyüce, Uğur, Gülşah eleme adayları olurken son dört isim Duygu, Ebru, Berk ve Eray dokunulmaz olabilmek için şefler tarafından verilen kuzu beyni yemeğini yapmak için yarılıyor. Yarışma sonunda dokunulmaz olan isim bir arkadaşının ismini verecek diğer aday ise takım içerisinde yapılan oylama ile belirlenecek.

6

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI? MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takımda eleme potasında yer almayan dört isim dokunulmaz olabilmek için yarıştı. Ana ürünün kuzu beyin olduğu oyunda dördüncü olan isim Duygu olurken 3. olan isim Berk oldu. MasterChef 2020'de bu haftanın son dokunulmazlığını kazanan ve son 16'da yoluna devam edecek olan isim Eray Aksungur oldu.