MasterChef Türkiye'de büyük sürpriz! Eleme sistemi değişti - YeniHavadisYeniHavadis

27 Ekim 2020 - 12:03

MasterChef Türkiye’de büyük sürpriz! Eleme sistemi değişti

Son Güncelleme :

25 Ağustos 2020 - 20:45

30 views
1

Bu yıl birçok değişikliğin yapıldığı MasterChef'te eleme sistemi değişti. Dün akşam yeni sezonun ilk eleme oyunu oynanırken, yapılan değişikliği Somer Şef anlattı.

2

YENİ ELEME SİSTEMİ MasterChef yeni eleme sistemi, iki aşamalı oldu. 6 yarışmacının potada olacağı elemede ilk tur, yarışmacıların yaratıcılığına bırakılacak. Bunun sonunda üç kişi potadan çıkacak. İkinci turda ise kalan üç kişi, şeflerden birinin hazırladığı yemeğe en yakın tabağı yapacak.

3

3 Ağustos Pazar akşamı MasterChef'te jüri üyeleri altı yarışmacıdan ilk olarak yaratıcılık oyunu oynamalarını istedi. En başarılı üç tabağı seçen jüri Eray, Duygu ve Ayyüce’de karar kıldı.

4

İkinci turda üç kişinin yarıştığı oyunda, şefler bu sefer yarışmacılardan ciğer sarma yapmalarını istedi.

5

40 dakikada yemeklerini tamamlaması gereken yarışmacılar stresli anlar yaşadı. Şeflerin verdiği ciğer sarmayı tamamlayan üç yarışmacıda jürinin kararını büyük bir heyecanla bekledi.

6

İLK VEDA EDEN KİŞİ SEDATVerilen sürede en iyi tabağı yaparak potadan ilk çıkan isim Celal oldu. Böylece Sedat arasında seçim yapan jüri üyeleri Esra’nın yarışmaya devam etmesine karar verdi. MasterChef Türkiye’ye ilk veda eden kişi de Sedat oldu.

7

Yarışmaya veda eden Sedat, "Burada çok güzel insanlar tanıyıp çok güzel insanlar tanıdım. Hatalarım desem adaptasyon süreci çok yaşadım" dedi.