Levent Tüzemen: Galatasaray'da 13 milyon euroluk bir yedek oyuncu var - YeniHavadisYeniHavadis

27 Ekim 2020 - 04:33

Levent Tüzemen: Galatasaray’da 13 milyon euroluk bir yedek oyuncu var

Son Güncelleme :

21 Eylül 2020 - 6:22

1

'GALATASARAY'DA UYUM SORUNU YOK' Galatasaray’ı ideale yakın bir kadro ile gördüm. Oyuncuların birbirine uyumu mükemmeldi. Hücuma hızlı çıktılar. Rakibe çok ciddi pozisyonlar vermediler. Çünkü takım savunmasını birlikte yaptılar. Mariano’nun yerine gelen Omar kafalardaki soru işaretlerini aldığı gibi iyi bir hücumcü yönü olduğunu kanıtladı.

2

Emre Kılınç’ın, Arda’nın, Feghouli, Belhanda ve Falcao’nun pas uyumu, birbirleriyle anlaşmaları göz doldurdu. Özellikle Emre ve Arda’nın birlikteliğinden en çok fayda sağlayacak isim Falcao olacaktır. Çünkü Falcao geçen sezon bu duvar paslarını ve pas alışverişlerini yeterince yapamamıştı.

3

6 numarada oynayan Taylan’ın fiziksel performası, koşu kalitesi, rakipten top çalma becerisi hesapta olmayan şekilde Galatasaray’a çok güçlü bir oyuncu olarak döndüğünü gösterdi. Özet olarak Taylan’dan Galatasaray sezon boyunca fazlasıyla faydalanacaktır. Defansta da Marcao ve Luyindama ikilisinin uyumu yeniden sahne aldı. Sadece Luyindama’nın maç eksiği var. Oynadıkça o eksiğini de giderecektir.

4

'ARDA TURAN RUH KATTI' Benim gözlemlediğim şu, takımlarda bir saha liderliği olur. Genellikle Fatih Terim’in o Melolu Selçuklu kadrosunda Muslera’dan başlayıp Selçuk ve Melo ile devam eden bir oyun liderlikleri vardı. Bu geçmiş dönemde Fatih Terim’in son dönemindeki takımlarda Galatasaray’ın en büyük eksiği oyuncuların birbirleriyle saha içinde iletişim kuramamalarıydı.

5

Bunu geçen sene çok fazlasıyla yaşadık. Arda’nın çok çalıştığını ve Atletico Madrid dönemindeki vücut yağ performansına döndüğünü gözlemliyoruz ama en önemlisi takıma liderlik ağabeylik yapıyor. Takım arkadaşlarının pozisyon alması konusunda sürekli uyarıyor. Hatta yapılan pas hatalarından sonra pozitif yaklaşıp olur böyle şeyler deyip motive ediyor arkadaşlarını.

6

Gol sevinçlerine direkt katılması ve pozitif enerji yaratması, saha içi liderliğini doğru yapması Galatasaray’a olumlu yansımış. Bütün takım Arda’yı çok seviyor. Zaten renkli bir kişiliği olan oyuncuydu. Özellikle milli takımlarda Fatih Terim’in bile konuşma şekillerini taklit eden sempatik bir oyuncuydu. Galatasaray’da da eksik olan liderliği ve sinerjiyi yaratacak bir kimliğe sahip.

7

'13 MİLYON EUROLUK BİR YEDEK GOLCÜ' Geçen sene Galatasaray’a hazırlık çalışması yapmadan gelmişti. Çünkü Monaco’da da sezon öncesi çalışmalara katılmamıştı sakatlığı vardı. Bir türlü kendisini toparlayamadı ve en uzun süreyi de 1 ekim ile 5 aralık arasında süren 65 günlük süreçte yaşadı, topa vuramadı hiç. Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nde ve ligde kendisinden hiç faydalanamadı.

8

Bu sene sezonun en çok çalışan oyuncularından biri olduğu bilgisini aldım. Güçlü olduğunu maç içerisinde gözlemledik. İkili mücadelelerde, sırtı dönük pozisyonlarda hep ayakta kaldı. Bence etrafındaki oyuncularla beraber bir de kendisi Atlettico Madrid’den tanıdığı Arda Turan’ı da katarsak buna daha pozitif bir Falcao görmeye alışık olacağız. Yani bıkkın, lütfen oynayan bir Falcao izlemedik ilk maçta. Coşkulu, istekli, kazanmak ve gol atmak için çaba sarfeden bir Falcao izledik.

9

Özellikle Emre Kılınç’a attırdığı gol öncesi verdiği pasın şiddetini ayarlaması kalitesinin bir belgesiydi. Bence Falcao böyle devam ettiği süreç içerisinde Galatasaray gol yollarında sıkıntı yaşamayacaktır. Ayrıca kulübede 13 milyon euroluk bir yedek bekliyor onu. Diagne. Bu da bir rekabet ortamına kesinlikle Falcao’yu sokacaktır.

reklam
10

'BAŞAKŞEHİR'E KARŞI FAVORİ G.SARAY...' Geçen seneki Galatasaray Başakşehir maçında favori Başakşehirdi. Ancak Galatasaray galibiyeti kaçırmıştı. Ki çok eksik olmasına ve santraforu olmamasına rağmen. 4 – 6 – 0 oynamasına rağmen Galatasaray Onyekuru ve Emre Akbaba ile girdiği pozisyonları gol yapsaydı maçı kazanacaktı. Ama berabere bitirdi.

11

Hatay önünde izlediğim Başakşehir takımı sezona tam hazır değil. çünkü geç kapattılar sezonu Avrupa maçları sebebiyle. Hak vermek lazım. Tatil de yapamadılar. Milli maç araları girince bir de futbolcularda bir tempo eksikliği var. Galatasaray’ı daha hazır gördüm. Yani bence bu maçın favorisi yüzde 51 Galatasaray diyorum.