Kayseri’de şok karantina kararı... Belediye otobüs şoförleri ve servis elemanlarında Corona tespit edildi - YeniHavadisYeniHavadis

21 Ekim 2020 - 15:42

Kayseri’de şok karantina kararı… Belediye otobüs şoförleri ve servis elemanlarında Corona tespit edildi

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu geceyarısı açıklama yaptı

Kayseri’de şok karantina kararı… Belediye otobüs şoförleri ve servis elemanlarında Corona tespit edildi
Son Güncelleme :

13 Nisan 2020 - 8:38

60 views

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürütülmekte olan otobüslerle yapılan toplu ulaşım hizmetlerinde görevli bazı servis elemanları ve şoförlerde Corona Virüs bulgusuna rastlandı ve testlerinin pozitif çıktı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, testi pozitif çıkan servis elemanları ve şoförlerin temas halinde bulundukları görevliler, şoförler ve diğer bireyler ile bütün temaslıların İl Sağlık Müdürlüğünce tespit edilerek 14 gün süreyle karantina altına alınmalarına, Toplu taşıma hizmetlerinde aksaklık meydana gelmemesi için Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım A.Ş tarafından gerekli tüm tedbirlerin alınmasına karar verdi.

İŞTE GECEYARISI AÇIKLANAN KURUL KARARI

12.04.2020 pazar gecesi alınan karar kamuoyuna şu açıklamayla duyuruldu:

“İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 12.04.2020 tarihinde saat 17.30’da İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Dr. M. H. Nail ANLAR Başkanlığında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. Maddesinde yazılı üyelerin katılımı ile toplanarak;

Çin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Corona Virüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için, Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 23. ve 27. Maddesi gereği aşağıdaki karar alınmıştır:

İlimiz Sağlık Müdürlüğünce tanzim edilen raporda; İlimiz Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürütülmekte olan otobüslerle yapılan toplu ulaşım hizmetlerinde görevli bazı servis elemanları ve şoförlerde Corona Virüs bulgusuna rastlanmış olup testleri pozitif çıkmıştır.

Belirtilen nedenle alınması gereken acil önlemler kapsamında;

1- Mezkur Raporda belirtilen servis elemanları ve şoförlerin temas halinde bulundukları görevliler, şoförler ve diğer bireyler ile bütün temaslıların İl Sağlık Müdürlüğünce tespit edilerek 14 gün süreyle karantina altına alınmalarına,

2- Toplu taşıma hizmetlerinde aksaklık meydana gelmemesi için İlimiz Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım A.Ş tarafından gerekli tüm tedbirlerin alınmasına,  

Kararın İlimiz Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım A.Ş ve ilgili diğer kurumlara tebliğine

Oy birliği ile karar verilmiştir.”

YOLCULARA VİRÜS BULAŞTI MI?

Belediye servis elemanları ve otobüs şöförlerinden kaçına virüs bulaştığı, bu virüsün belediye otobüslerinde işe gidip gelen yolculara bulaşıp bulaşmadığı merak konusu olurken, İl Sağlık Müdürlüğü’nün servis elemanları ve şoförler ile bütün temaslıları nasıl tespit edeceği ise merak konusu oldu.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün konuyla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı da merak ediliyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.