Hızlı kalori yakan evde yapabileceğiniz 3 kardiyo egzersizi - YeniHavadisYeniHavadis

26 Ekim 2020 - 04:30

Hızlı kalori yakan evde yapabileceğiniz 3 kardiyo egzersizi

Son Güncelleme :

04 Eylül 2020 - 7:04

14 views
1

Burpee hareketiBu egzersiz sadece 10 dakikada 100'den fazla kalori yakmanıza yardımcı oluyor. Burpees kol kasları, göğüs kasları, kalça ve karın kasını hatta neredeyse tüm vücudu çalıştırıyor. Bu egzersiz dayanıklılığınızı artırır ve herhangi bir özel ekipman gerektirmez.

2

Nasıl yapılır? Dik durun ve şınav pozisyonuna eğilerek ellerinizi vücudunuzun önünde yere koyun. Ayaklarınızı arkaya savurarak şınav pozisyonuna geçin ve hiç beklemeden göğsünüzü yere değdirin. Göğsünüzü kaldırıp yükseldikten hemen sonra ayaklarınızı squat pozisyonuna geri çekin. Hiç beklemeden kollar yukarıda, zıplayabildiğiniz kadar yükseğe zıplayın ve bekleme yapmadan başlangıç pozisyonundan devam edin.

3

Kick boks Kick boks'ta bir partnere ihtiyacınız yok. Buradaki tüm vuruşlar havayı hedefliyor. Hem dinamik hem de statik hareketler içeriyor. 60 dakikalık bir kick boks 350 ila 450 kalori yakmanıza yardımcı olur. Bu egzersiz, kaslarınızı güçlendirmenize ve ekstra kilo kaybetmenize yardımcı olur, kalbinizi daha sağlıklı hale getirir ve dayanıklılığınızı artırır.

4

Nasıl yapılır? Kollarınızı göğüs hizasında yumru olacak şekilde yerleştirin. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sağ bacağınızla öne doğru yarım bir hamle yapın ve sağ dirseğinizle yana doğru yumruk atın.

5

Kollarınızı yere paralel tutun ve ardından başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Aynı anda sol kolunuzla ve sol bacağınızı yana doğru vurun. Dizlerinizi kırmamaya özen gösterin. Her bacak için 2 tekrar yapın. 45 saniye sonra, 15 saniyelik bir nefes alın.

6

Diz çekme hareketiBu egzersiz çok fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca kas koordinasyonunuzu geliştirebilecek ve kardiyovasküler sisteminizi formda tutabileceksiniz.