Hayatını kaybeden oyuncu Halil Kumova’nın Covid-19 testi pozitif çıktı - YeniHavadisYeniHavadis

24 Ekim 2020 - 20:07

Hayatını kaybeden oyuncu Halil Kumova’nın Covid-19 testi pozitif çıktı

Son Güncelleme :

13 Eylül 2020 - 8:39

16 views
1

Malatya’da 1933 yılında dönemin valisinin soyulmasını konu alan sinema filmi ‘Zalo’nun çekimlerine koronavirüs engel oldu.

2

Önceki gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve ağır zatureye bağlı solunum yetmezliği sonucu hayatını kaybeden filmin oyuncularından 64 yaşındaki Halil Kumova’nın, yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

3

Kumova’nın cenazesi yapılan işlemlerinin ardından ailesi tarafından defin için İstanbul’a götürülürken, setteki diğer çalışan ve oyunculara da Malatya’da test yapıldı.

4

Yapılan testlerde, film çekiminde görevli 4 kişinin daha Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenilirken, başrol oyuncularından Sermiyan Midyat ise sosyal medya hesabından test sonucunun negatif çıktığını açıkladı.

5

Yapılan PCR testinin sonuç raporunu paylaşan Midyat, “Değerli oyuncu abimiz ve rol arkadaşım Halil Kumova’nın vefat nedeni 'şiddetli zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve Covid19 olası vaka' şeklinde belgelenmiştir. Bu sebeple şahsıma da yapılan Covid 19 test sonucum negatif olarak çıkmıştır” mesajını paylaştı.