Gül Kokulu Yare... - YeniHavadisYeniHavadis

29 Kasım 2020 - 12:58
Orhan Fazıl Ahmet

Yozgat doğumlu, iktisat mezunu. Uzun yıllar özel sektörde yöneticilik yaptı. Lise yıllarından beri yazdığı yazılar çeşitli dergilerde yayınlanan yazarın "Yer Sema Gök Semah-Bir Kader Hikayesi" adında romanı ve hikayelerini topladığı "Ordo ab chao-Kaos Günlükleri" adında kitapları bulunmaktadır.

Orhan Fazıl Ahmet

Gül Kokulu Yare…

Gül Kokulu Yare…
Son Güncelleme :

28 Ekim 2020 - 14:13

31 views

Sâlat- u selamların en yücesi rabbimin sevgilisi sana, tertemiz kıldığı Ehl-i Beyt’ine ve her zaman yanında olan ashabına olsun Ya ResulAllah.

Yoluna dikenler döşeyen, hakaret eden, daha nice zulmü yapmaktan çekinmeyen Allah’ın gazabı üzerine olsun ebi muayt’ın çağımızda ki çocukları bilmezler ki sonları da babaları gibi olacak.

Ama asıl bizler;

ümmetin olarak çoğaldıkça senin Yüce Allah’ın rızasına kavuşmak için gösterdiğin yoldan uzaklaştık, bölündük.

Her sabah kapısını tıklatarak ” Kalk ey Fâtıma namazını kıl, babanın peygamberliğine güvenme ” dedin. Bizler sahte mehdiler, bizi kolumuzdan tutup cennete sokacak murşidler uydurduk.

“Birbirinizi kıskanmayınız, birbirinize kin tutmayınız, birbirinize çirkin sözler söylemeyiniz, birbirinize sırtlarınızı dönmeyiniz, kiminiz kiminizi arkasından çekiştirmesin.”diye buyurdun biz menfaatimiz için yapmayın dediğini çok sık yapar olduk.

“Sizden öncekilerin mahvolmasının sebebi şudur: İçlerinden asil, ileri gelen birisi hırsızlık yapınca, onu serbest bırakıyor, zayıf ve fakir bir kimse hırsızlık yapınca, onu cezalandırıyorlardı. Allah’a yemin ederim ki Muhammed’in kızı Fâtıma hırsızlık yapsaydı, onun da cezasını verirdim.” Diye buyurdun. Bizler her dönemde bize yakın olanları koruduk.

Hak eden kim olursa olsun işi ehline teslim etmedik. Oysa sen hicret ederken rehberini müşrik Ebu Ureykit olarak seçmiştin.

Sana layık ümmet olamadik Ya ResulAllah, Rabbim bizlere öncelikle amelî sünnetini anlayabilme ve yapabilme idraki ve gücünü versin.Şefaatine muhtacız Ya ResulAllah.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.