Dünya Tabipler Birliğinden COVID-19 ile Ortak Mücadele Çağrısı - YeniHavadisYeniHavadis

2 Mart 2021 - 20:19

Dünya Tabipler Birliğinden COVID-19 ile Ortak Mücadele Çağrısı

Dünya Tabipler Birliğinden COVID-19 ile Ortak Mücadele Çağrısı
Son Güncelleme :

22 Şubat 2021 - 19:18


Dünya Tabipler Birliği’nden Covid-19 ile mücadelede bencillik ve milliyetçiliğe zaman olmadığı uyarısı geldi.

DTB’nin bugün (Pazar) olduğu Viyana’da düzenlenen törende konuşan DTB Genel Sekreteri Dr.Otmar Kloiber, pandemiye karşı mücadeleleri nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki doktorları onurlandıran bir ödüle layık görüldü ve uluslararası işbirliğine duyulan ihtiyacı vurguladı. Kloiber, “Birlikte pandeminin sonuçlarını hafifletmek ve tedaviler ve aşılar geliştirmek için stratejiler üzerinde çalışabildik. Hiçbir ulus tek başına baş edemez; Hiçbir bilim adamı rekabet etmez, hiçbir doktor gerekli bakımı sağlayamaz. İşbirliği, uluslararası işbirliği anahtardır. Ve ilerledikçe, birlikte paylaşmak zorundayız. Kimseyi, zayıf insanları, zayıf durumları geride bırakmamak. “Şimdi egoizm ve milliyetçilik zamanı değil. Kloiber,”Doktorlarınıza, hemşirelerinize ve diğer bakıcılarınıza yardım edebilirsiniz: temasları azaltın, mesafeyi koruyun, maske takın, hijyen kurallarına uyun ve en önemlisi: aşı olun. “Bu bizim en iyi ve tek şansımız” diye adlandırılmaya değer bir şeyi geri almak için normal hayat. ”

DTB Başkanı Dr. David Barbe şunları söyledi: ‘Doktorlar, COVID-19 hastalarına – genellikle ideal olmayan koşullar altında – ciddi kişisel riskler vererek profesyonelliklerini gösterdiler. On binlerce anlatılmamış insan hastalandı ve binlerce kişi hastalıkları ve topluma bağlılıkları nedeniyle öldü. Doktorlar, yeterli kişisel koruyucu ekipman sağlamak, hastane bakımına, ekipmana ve hayat kurtarıcı tedavilere daha iyi erişim sağlamak, aşıların hızla yayılması ve hastalık yükünü azaltmak için sorumlu sosyal politikalar talep eden hastaları ve meslektaşları için sesli savunucular oldular. yaşıyor ve bu yıkıcı salgına bir son veriyor ”

Dr. Kloiber ayrıca hükümetleri sağlık harcamalarında kısa vadeli kesintiler yapmakla eleştirdi, “Daha güçlü sağlık hizmetleri, zayıf olanlardan daha iyidir. Genel sağlık sigortası, pandemi zamanlarında daha da kritiktir. Herkesin erişebileceği yüksek kaliteli sağlık hizmetleri, uygun yatırım, anlamlı finansman ve esnek rezerv kapasiteleri gerektirir. Geçtiğimiz yıllarda, sağlam maliyet etkinliği için sağlık hizmeti sistemlerini modernize etmede bazı tasarruflar yapmış olabiliriz. Kemer sıkma önlemleri ile bazı sağlık sistemlerini en aza indirdiğimizi bile eleştirdi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
%d blogcu bunu beğendi: