Didem Uzel: Allah ABD’deki acile düşürmesin - YeniHavadisYeniHavadis

28 Ekim 2020 - 00:17

Didem Uzel: Allah ABD’deki acile düşürmesin

Son Güncelleme :

25 Ağustos 2020 - 20:47

28 views
1

Uzun bir süredir yaşamını ABD’nin Miami şehrinde devam ettiren Didem Uzel, dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınında ABD’nin sağlık hizmetine isyan etti.

2

Demirören Haber Ajansına (DHA) konuşan ünlü oyuncu, "Malum bütün dünyada salgın var ABD dünyanın merkezi. Haziran itibariyle bizim oradaki bütün arkadaşlarımız Türkiye'ye dönmüştü. Biz seyahat etmekten korktuk. İstanbul ve yazlık yerlerde herkes akın etmesi de korkutuyor. İlk olarak bekleyip, görmek istedik ve Türkiye'de her şey kontrol altında gibi ama Eylül ve Ekim ayını da görmek gerekiyor. Amerik'ada bunu tek başına sürdürebilmek çok zor. Ailemiz olmadan üçümüz tek başına orada çekindik. Ülkemize hemen geri dönelim, Türkiye'ye bakalım dedik" ifadelerini kullandı.

3

'5 AY DIŞARI ÇIKMADIK' Uzel yaptığı açıklamada, "ABD gerçekten sıkıntılı. Biz 5 aydır dışarı çıkmadığımız evin içinde kavanozda gibiydik. Dolayısıyla hiç olmazsa bu dönemde sevdiklerimizin yanında olmak istedik. Tabii en önemli konu sağlık. ABD'de benim yaşadığım tecrübelerden dolayı sağlıkla ilgili Türkiye'nin daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Mesela ABD'de pandemi hastaneleri kurulmadı. Burada devletimizin yapmış olduğu pandemi hastaneleri var." dedi.

4

'ABD'YE GERİ DÖNMEYECEĞİZ' "Her ne kadar yoğunluğun arttığını duysak da burası bizim ülkemiz, sağlık çok daha iyi." diyen Uzel, "Oğlum Aslan ve eşim Selim ile bu süreci Türkiye'de geçirmeyi evin annesi olarak uygun gördüm ülkemize geri döndük. Çok uzun bir süre Türkiye'de kalmayı düşünüyoruz. Şartlar uygun olursa ABD'ye geri dönmeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

5

'ABD'Yİ DAHA KÖTÜ GÜNLER BEKLİYOR' ABD'de finans sektöründe çalışan Uzel'in eşi Selim Sarı ise " Dünyadaki en ağır tablo New York'ta oldu. Bizim yaşadığımız Miami'nin merkezi haline geleceğini hiç düşünmemiştik. Çünkü New York kadar büyük bir şehir değil. İnsanların ciddiye almaması bu sonucu verdi. Miami facia yeri haline geldi. Türkiye'de durum kötü olsa ortaya çıkardı. ABD'yi daha kötü günler bekliyor." dedi.