"Bencillik Aşısı" var mı? - YeniHavadisYeniHavadis

31 Ekim 2020 - 04:39
Orhan Fazıl Ahmet

Yozgat doğumlu, iktisat mezunu. Uzun yıllar özel sektörde yöneticilik yaptı. Lise yıllarından beri yazdığı yazılar çeşitli dergilerde yayınlanan yazarın "Yer Sema Gök Semah-Bir Kader Hikayesi" adında romanı ve hikayelerini topladığı "Ordo ab chao-Kaos Günlükleri" adında kitapları bulunmaktadır.

Orhan Fazıl Ahmet

“Bencillik Aşısı” var mı?

Bencillik aşısı var mı?

“Bencillik Aşısı” var mı?
Son Güncelleme :

05 Nisan 2020 - 18:13

145 views

Din, toplum ve aile bağlarının demode ve hatta bağlılarının zayıf insan olarak empoze edilmesi gerekiyordu.

Böylece yanlız kalan insan, daha önce paylaşarak kullandığı araçları sadece kendisi için satın alacaktı. Öyle de oldu.

Yetmedi. Kendisini özel hissetmeliydi ve hazlarının karşılanması onun en doğal hakkı idi. Yapılan birçok reklam, film, gizliden veya açıktan yapılan medya operasyonları hep bu algının yerleşmesine hizmet etti.

Kişinin bedenin en ücra köşelerine özgü bakım malzemelerinin dahi neredeyse elzem bir ihtiyaç olarak pazarlanmaya başlandığı dünyada, sadece kendini düşünen, başkasının derdini dert etmeyen kendini merkeze koymuş, egosu şişirilmiş insan sayısı arttıkça arttı.

Şimdi dinden, toplumdan, aileden uzaklaşan/uzaklaştırılmış yüksek ego sahibi insanlar toplumu tehdit eden pandemik bir virüsle karşı karşıya geldi.

Sırf canım sıkılıyor diye sokaklara çıkana, bulunması muhtemel aşı önce Afrikalı’larda denensin diyene, Çin’de koronavirüsten dolayı hayatını kaybedenler için yapılan 3 dakikalık anma töreni görüntülerinin yayınlandığı esnada “Pokemonları gömüyorlar” diyene şahit olduk. Ve maalesef benzer olayları görmeye ve/veya duymaya da devam edeceğimiz bir dünyada yaşıyoruz.

Şimdilerde yoğun bir biçimde covid-19 aşısını bulma çalışmaları yürütülüyor. Bir küresel felaket olma yolunda hızla gelişen pandemiye sebep olan virüs için aşı bulunması konusunda benim de ümidim fazlası ile var. Ama pandemik bir ortamda dahi kendini dünyanın merkezinde görmeye devam edenlerin tüm benliğine sirayet etmiş bencillik virüsü için “bencillik aşısı” bulunur mu pek ümidim yok. Siz ne dersiniz?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.