Tayland Düzenleyicisi Binance Kripto Borsasına Karşı Soruşturma Başlattı |


Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), siteyi lisanssız dijital varlık alım satım hizmetleri sağlamakla suçladı.


Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyalanmış Kraliyet Tayland Polisi’nin (ECD) Ekonomik Suçlar Birimi’ne, işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance’e karşı şikayet. Düzenleyici, siteyi uygun bir lisans olmadan dijital varlık alım satım hizmetleri sağlamakla suçluyor. Açıklamada, departmanın Binance’i Nisan ayında olası sonuçlar hakkında uyardığı, ancak kripto borsası temsilcilerinin uyarıyı görmezden geldiği belirtildi.

Düzenleyici, şikayette bulunduktan sonra ihlaller için bir kontrol yapılacağını ve onaylanırsa davanın müteakip yargılama için savcılığa devredileceğini kaydeder.

2 Temmuz’da Cayman Adaları Para Otoritesinin (CIMA) olduğu biliniyordu. Başlat Binance’e soruşturma Düzenleyici, site yapılarının hiçbirinin, özellikle Binance Group ve Binance Holdings Limited’in Cayman Adaları’nın yetki alanında kayıtlı olmadığını ve kripto para birimi işlemlerini yürütmek için bir lisansa sahip olmadığını iddia ediyor.

Düzenleyicilerin Binance’e olan yakın ilgisi nedeniyle, Singapur Para Otoritesi (MAS) de sitenin faaliyetlerini kontrol etmeye karar verdi.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir