Paraguay’dan Milletvekili Bitcoin İçin “Büyük Günü” Duyurdu |


15 Temmuz’da Carlitos Rehala, Paraguay Parlamentosu’na bir kripto para birimi düzenleme tasarısı sunacak. Belge, dijital varlıkları Devlet Vergi Dairesi’nde beyan etme zorunluluğunu içeriyor.

Paraguaylı milletvekili Carlitos Rehala, bitcoin için “büyük bir günün” yaklaştığını tweetledi. Ona göre, artık gelecek ana kripto para birimine ait. Rehala, Paraguay’da kripto para madenciliğini ve ticaretini düzenleyen yasa taslağının yazarıdır. Faturanın bir kopyası Decrypt’e sunuldu. Gazeteye göre, belge 15 Temmuz’da meclise sunulacak.

Tasarı, Paraguay Devlet Vergi Dairesi’nde kripto para birimi beyan etme zorunluluğunu ve ayrıca kripto para birimi değişimlerinin işleyişine ilişkin kuralları, özellikle site müşterilerinin kimliğini doğrulama gerekliliğini içeriyor.

Rehala, El Salvador Bitcoin’i ABD doları ile birlikte yasal ihale olarak kabul ettikten sonra tasarıyı geliştirmeye söz verdi. İlgili karar 9 Haziran’da El Salvador Parlamentosu tarafından alındı. Yasa 7 Eylül’de yürürlüğe girecek.

Yasaya göre, El Salvador’da fiyatlar bitcoin cinsinden belirlenebilir ve vergi ödemeleri kripto para biriminde de ödenebilir. Bitcoin borsası sermaye kazancı vergisine tabi olmayacak, bitcoinler ise piyasa fiyatı üzerinden dolar ile takas edilecek.

Haziran ayının sonlarında, ülkede devlet tarafından geliştirilen Chivo kripto cüzdan uygulamasını yükleyen her yetişkinin 30 dolarlık bitcoin alacağı biliniyordu.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynakbitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir