Malta yine Binance düzenlemesinden uzaktı |


Malta Finansal Hizmetler Otoritesi, Binance’in ülkede faaliyet göstermeye yetkili olmadığına dair bir uyarı yayınladı:


“Binance’ın lisansları yok ve Malte üzerinde herhangi bir faaliyet yürütme yetkisi yok, bu nedenle platform düzenleyici olarak piyasaya sürüldü.”

2017 yılında kripto para ticareti yasağı nedeniyle Çin’den ayrılan Binance, Japonya’da yeni bir yuva bulmaya başladı. Yerel düzenleyicilerle yaşanan sorunlardan sonra olay başka yetki ara.

Önde gelen müzayedenin merkezinin Malta’da olduğuna inanılıyor. Sadık bir kontrol odası yardımıyla ülkeyi dünyanın en büyük blok zinciri alışkanlığına dönüştürmek isteyen eski Başbakan Joseph Maccat, kişisel memnuniyetle karşıladı Binance.

2018 yılında abone oldu anlaşma o Malta Menkul Kıymetler Borsası ile ortaklık.

Düzenleyicinin Şubat 2020 belgesinde bir tane konuşuyorum o Binance’in geçişleri yapma hakkının olmaması, şirketin dayandığı yer konusunda tereddütlere neden oldu.

Genel Müdür Changpeng Zhao, Birzhi’nin kripto para birimlerinin ademi merkeziyetçiliği ruhuna uygun standart bir çeyreği olmadığını doğrulayacak. Bununla bağlantılı olarak, borsada işlem görmenin durdurulmasından mağdur olan tüccarlar, nerede olduğu belli değilse, şirket adına mahkemeye nasıl başvuracaklarını öğrenemezler.

Malta halkı son zamanlarda diğer yargı alanlarından düzenleyiciler olmuştur – Kaimanovi adaları, Belçika, Polonya, Japonya, Kanada ve Tayland, Binance hakkında da benzer notlar yayınladı.

Birkaç büyük İngiliz bankasının burjuvaziye iletimi engellemesi sonucunda, Belçika düzenleyicileri tarafından çok sert önlemler alındı. Ayrıca ödeme çözümleri sağlayıcısı Clear Junction, Binance ile işbirliğini durdurdu.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynakbitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir