Mahkeme Ripple’a Karşı SEC Dilekçesini Reddetti |


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söyleyen eski çalışanının ifadesinin askıya alınmasını talep etti. Ripple bu pozisyonu mahkemede kendini savunmak için kullanabilir.

Cointelegraph’ın bildirdiğine göre, ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Sarah Netburn, 2018’de Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söyleyen eski kurumsal finans direktörü William Hinman’ın ifadesinin askıya alınması için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir talebini reddetti.

Ardından eski yetkili, büyük harf kullanımına göre en büyük altcoin ağının ilkelerini anladığına bakılırsa, Ethereum’un kendisinin ve işlemlerinin menkul kıymetler veya ilgili işlemler olarak kabul edilmediğini savundu.

Yayına göre, Hinman’ın açıklaması, Ripple’ın SEC’e karşı bir dava açmasına yardımcı olabilir. Düzenleyiciden herhangi bir itiraz gelmezse, Ripple Hinman’dan Ethereum hakkındaki sözlerini doğrulamasını isteyebilir ve ardından bunu XRP kripto para birimi için kullanabilir.

RippleNet sistemi, bankaların neredeyse anında ve minimum maliyetle sınır ötesi para transferleri yapmasına olanak tanır. Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında şu anda bir dava devam ediyor. Mali düzenleyici, Ripple’ı 1,3 milyar dolarlık XRP jetonları kisvesi altında yasa dışı menkul kıymet satmakla suçluyor.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir