Kanada, CBDC |


Kanada merkez bankası Banque du Canada tarafından yayınlanan araştırmaya göre, ülkenin dijital para biriminden fayda sağlayabilmesi nedeniyle bir dizi faktör vurgulandı.


B belge CBDC’nin yayınlanmasına yol açabilecek iki sahne ortaya koydu. Bunlardan biri, vatandaşın çeşitli nedenlerle ülke içinde nakit kullanımından reddedileceğini varsayar. İkincisi, dijital paranın devlet ya da özel, kamuoyunda bir tehdit oluşturacak kadar yaygınlaşmasına dayanıyor.

Ayrıca araştırmalar, Kanada’da ödeme sistemlerinin kalitesinde kullanılan kripto para birimlerinin ve stablecoin’lerin şu anda piyasada olduğunu göstermiştir.

Ayrıca, CBDC’nin benimsenmesiyle ilişkili faydalar da vardır. Özellikle, teknolojinin nakit ile aynı seviyede güvenliğe sahip olabileceğine inanılıyor, bu da onu ödeme sisteminde kullanmanıza izin veriyor Kredi ve banka kartlarından farklı olarak CBDC, daha düşük komisyonlar sağlayacaktır:

“CBDC, ürün alıp satmak için alternatif bir düşük maliyetli ödeme aracı olduğu için daha basit bir rekabet politikası aracı haline gelebilir. Mevcut ağlar tarafından ücretlendirilen borsa komisyonlarının azaltılmasına yardımcı olacaktır. “

İlgi aynı zamanda CBDC’lerin akıllı kontakları destekleyebileceği gerçeğini de ima ediyor ve operasyonun otomatik olarak yürütülmesi nedeniyle işlemlerin hızını artırmak anlamına geliyor. Bununla birlikte, akıllı sözleşmelerin uygulanmasına ilişkin kararlar alınmadan önce daha fazla çalışılması gerektiği vurgulanmaktadır.

“Genel olarak, CBDC’nin piyasaya sürülmesinin karlı olabileceği ve muhtemelen rekabetçi ve dinamik bir dijital performans sağlamak için uygun olmadığı sonucuna vardık” –

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir