İngiltere Kripto Para Birimi Tehlike Uyarılarına 15 Milyon Dolar Harcayacak |


İngiliz Mali Düzenleyicisi (FCA), gençler arasında dijital para yatırımlarının artan popülaritesinden endişe duyuyor.

İngiliz Mali Düzenleyicisi (FCA), halkı kripto para birimine yatırım yapmanın tehlikeleri konusunda uyarmak için bir pazarlama kampanyasına 11 milyon sterlin (15,2 milyon dolar) harcayacak. Bu konuda rapor edildi FCA Nikhil Rati’nin CEO’su.

Ona göre, düzenleyici, gençler arasında kripto para birimi yatırımlarının artan popülaritesinden endişe duyuyor. Rati, giderek daha fazla gencin yatırımı eğlence olarak gördüğünü savunuyor. Regülatör başkanı, kayıplara yol açabilecek bu irrasyonel davranışı çağırdı.

9 Temmuz’da, Birleşik Krallık Reklam Standartları Kurumu’nun (ASA) kripto para reklamcılığı üzerindeki kontrolü güçlendireceği biliniyordu. Düzenleyici, kripto para varlıklarına yapılan yatırımlar için yanıltıcı reklamların yayınlanmasını engelleyecektir. ASA, İnternet platformlarına ve sosyal ağlara odaklanacak.

Haziran ayının sonunda FCA, kripto varlıklarına yatırım yapmanın tehlikeleri konusunda uyardı. Departman, bu tür hizmetleri sunan şirketlerin çoğunun Birleşik Krallık’ta lisanslı olmadığını, bu nedenle yatırımcıların mali ombudsmanla iletişim kuramayacaklarını ve zararlar için tazminat talep edemeyeceklerini belirtiyor.

FCA ayrıca işlem hacmi açısından en büyük kripto borsası Binance’in ülkede faaliyet gösteremeyeceğini söyledi. Düzenleyici, Binance.com’un hizmet sağlayıcısının, Birleşik Krallık’ta faaliyet gösterme lisansı olmayan bir Binance Group şirketi olan Binance Markets Limited olduğunu iddia ediyor.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir