Hindistan’ın Yasa koyucuları Özel Kripto Para Birimlerinin Sahipliğini Yasaklayabilir |


Hintli milletvekilleri, özel dijital varlıkların sahipliğini yasaklayacak bir kripto para birimi için bir yasa tasarısı sunmaya hazırlar.


Tutarlı Hindistan parlamentosunun faaliyetlerini izleyen PRS Yasama Araştırması’nın tavizsiz organizasyonu, güç kaynağı ve kontrol sistemi hakkında önerilen yasa

Bu teklif, Hindistan Merkez Bankası’nın (CBDC) dijital para biriminin oluşturulmasını kolaylaştırır ve ülkede kripto para birimlerinin özel mülkiyetinin yasaklanmasını getirir. Ancak belge, kripto para biriminin temel teknolojisini destekleyen madeni paralar için bir istisna içeriyor.

Kanun taslağı 19 Temmuz’da başlayan yağmurlara ayrılmış sezonun oturumu sırasında sunulabilir.

CNBC-TV18’e göre, Mayıs ayında Hintliler, Nisan 2020’de 92Z milyon dolardan %615 daha fazla olan kripto para birimlerine 6.60 milyar dolar yatırım yaptı.

Kripto Para Birimlerinin Kabulüne Karşı Birlik Maliye Bakanı Nirmala Sitkharaman bana, uzun süredir bununla ilgili yapılacak çok şey olduğunu söyledi.

“Bizim açımızdan birkaç tavsiyede bulundum, bu nedenle fintex, deneysel ve pilot projeler için bir pencere arıyorum. Bakanlar Kurulu bir karar vermek zorunda kalacak. “

Mart ayında Sitharaman, Hindistan hükümetinin kripto para birimiyle ilgili olarak daha tarafsız bir pozisyon almayı planladığını belirtti.

“Çok dengeli bir tutum seçilecek. Dünyanın her yerinden birçok yanlış anlaşılma var. Bu konuda kişisel pozisyonun çalışılması gerektiğini düşünüyorum. Çok doğru bir pozisyon almak gerekiyor. Dünya teknoloji ile birlikte hızla büyüyor ve bunu istemiyormuş gibi yapamayız…”

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir