Hester Pierce, Bitcoin ETF’deki SEC Konumuna Karşı |


SEC Komiseri Hester Pierce, ABD’nin ilk kripto para birimine dayalı bir borsada işlem gören fonu (ETF) onaylamada geride kalmasından yakındı. Forbes bunun hakkında yazıyor.

The B Word konferansında konuşan “Cryptomama” olarak bilinen Pierce, Bitcoin ETF’nin benimsenmesine yönelik destek çizgisine sadık kaldı.

“Diğer ülkelerin bu konuda ilerlediği bir durumda kendimi bulacağımı asla düşünmezdim, ama bizim olmadı” dedi.

Pearce, Amerika Birleşik Devletleri’nin, düzenleyicilerin bu tür araçların piyasaya sürülmesini Şubat 2021’de onayladığı Kanada’dan bir örnek alması gerektiğini kaydetti. Mart ayında, Brezilya Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından benzer bir karar alındı.

SEC Komiseri ayrıca, kripto endüstrisinin diğer endüstriler için geçerli olmayan ayrı bir kurallar dizisi tarafından oynamaya zorlandığına dair endişelerini dile getirdi.

“Biz erdemlerin düzenleyicisi değiliz. İyi mi kötü mü, yatırımcının bu konuda ne düşündüğüne karar vermemeli veya belirli bir ürün hakkında geçici bir algı oluşturmamalıyız. İnsanların portföy oluşturduğunu unutuyoruz” dedi.

Daha önce, Hester Pierce, düzenleyicinin bitcoin ETF’leri için gereksinimlerini çok yüksek olarak nitelendirdi.

Temmuz ayında SEC, SkyBridge Capital’in ilk kripto para birimine dayalı bir borsada işlem gören fon başlatmak için başvuruların değerlendirilmesini erteledi. Haziran ayında VanEck, Kryptoin Investment Advisor ve Valkyrie’den benzer teklifler için benzer bir karar alındı.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir