Binance Menkul Kıymet Tabanlı Token Desteğini Kaldırdı |


Kripto para borsası Binance bugün, hizmetin başlamasından üç ay sonra çeşitli kamu şirketlerinin menkul kıymetlerine dayalı token desteğini sonlandıracağını duyurdu.


“Kripto para ekosistemi geliştikçe ve Binance toplulukla birlikte büyüdükçe, sürekli olarak kendi ürünlerimizi değerlendiriyor ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için ortaklarla birlikte çalışıyoruz.” yazar değiş tokuş. “Bugün, ticari odağı diğer ürünlere kaydırmak için Binance.com’daki hisse senedi tokenlerine yönelik desteğin sona erdiğini duyuruyoruz.”

Binance başladı teklif müşteriler Nisan ayında hisseleri tokenleştirdi. Bildirime göre, bunları şu anda Binance üzerinden satın almak mümkün değil. Hesaplarında bu tür jetonlara sahip kullanıcılar, 90 gün içinde bunları satmaya davet edilir. 15 Ekim’de tüm aktif pozisyonlar otomatik olarak kapatılacaktır. Avrupa Ekonomik Alanı sakinlerine, mevcut pozisyonları belirteç sağlayıcının hizmetine devretme fırsatı verilir.

Binance, Alman şirketi CM-Equity AG ile işbirliği içinde menkul kıymetlere dayalı tokenler sundu. Hizmet, yasallığını sorgulayan ve menkul kıymetler için gerekli bir izahname düzenlenmesini talep eden Alman Federal Mali Denetleme Kurumu’nun (BaFin) dikkatini çekti. Binance, savunmasında, tokenlerin Avrupa Birliği’nin “Finansal Araçlarda Piyasalar Üzerine” ikinci direktifinin yanı sıra BaFin’in bankacılık gereksinimlerine uygun olduğunu belirtti.

“Şu anda kullanıcılar yalnızca CM-Equity AG’den token satın alıyor ve bunları ona satıyor. Bu bir izahname gerektirmez, ”diye tartıştı borsa.

Tokenize edilmiş hisseler, onları CM-Equity AG ile işbirliği içinde sunan FTX borsasında hala mevcuttur. Düzenleyicilerin bu konuda FTX’e yönelik iddiaları hakkında hiçbir şey bilinmiyor.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir