Binance, Avrupa’da Hizmet Verme İşlemlerini Reddetti |


Avrupa’da Binance işlemlerini yürüten Clear Junction, kripto borsası ile işbirliğini askıya aldığını duyurdu. Bununla ilgili bilgiler şurada yayınlandı: İnternet sitesi Kavşağı Pazartesi günü temizleyin.

Gönderi, “Clear Junction, firmanın artık Binance ile ilgili ödemeleri işlemeyeceğini onaylayabilir” dedi. “Karar, Finansal Davranış Otoritesinden (FCA) Binance’in Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş faaliyetlerde bulunmasına izin verilmediğine dair son bildirimin ardından verildi.”

Haziran ayının sonunda İngiliz düzenleyici, Binance’in kendi topraklarındaki kontrollü faaliyetlerini durdurmasını talep etti. Daha önce Binance, FCA’dan bir kripto şirketi olarak kayıt başvurusunu geri çekmişti, bu nedenle örneğin spot piyasada işlem yapmak gibi düzensiz faaliyetlerde bulunamayacaktı.

“Bitcoin veya Ether gibi kripto varlıkları düzenlemesek de, menkul kıymet olarak kabul ettiğimiz kripto varlıkların yanı sıra belirli kripto varlık türevlerini (vadeli işlem sözleşmeleri, CFD’ler ve opsiyonlar gibi) düzenliyoruz. Ajans, bu tür ürünleri İngiltere’de tanıtmak veya satmak için tarafımızdan yetkilendirilmiş olmalıdır ”dedi.

Clear Junction, para yatırma ve çekme dahil olmak üzere Binance’e yapılan tüm İngiliz Sterlini (GBP) ve Euro (EUR) ödemelerini durdurmaya karar verdiğini belirtiyor.

“Clear Junction, Binance ödemelerini işlemek için FCA gereklilikleri ve yönergeleriyle tamamen uyumludur” dedi.

Ayrıca gözlemlere göre İngiliz ödeme sistemi Faster Payments üzerinden pound çekilmesi Binance kullanıcıları için yine mümkün değildi.

Daha önce Binance, SEPA mekanizması aracılığıyla Euro mevduat kabulünün askıya alındığını duyurdu.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynakbitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir