Teksas’taki Bankaların Müşterilerinin Kripto Parasını Saklamasına İzin Verildi |


Devlet bankacılığı lisansına sahip finans kurumları artık kripto cüzdan anahtarlarının kopyalarını saklayabilir ve dijital para transferlerini kabul edebilir.


Teksas Bankacılık Departmanı bilgilendirildi bankaların müşterilerinin kripto paralarını “uygun protokoller” ile saklayabilecekleri Departman, bankaların halihazırda Teksas Finans Kanunu § 32.001 uyarınca bu hizmetleri sağlama yetkisine sahip olduğunu kaydetti.

Devlet bankaları artık kripto cüzdanlarındaki anahtarların kopyalarını saklayabilir ve kripto para transferlerini kabul edebilir. Bankaların bu tür hizmetleri sağlamak için diğer şirketlerle ortak olmalarına da izin verilmektedir.

Mütevelli yetkisine sahip bankalar, emanet saklama hizmetleri sunabilir; bu, müşteriye karşı “varlığı güvende tutmak ve talep üzerine olduğu gibi iade etmek” dahil olmak üzere belirli yasal yükümlülükleri olduğu anlamına gelir.

Mayıs ayı sonlarında Nebraska’da kabul edilmiş Dijital varlıkları elinde bulunduran mevduat sahiplerinin bankacılık lisansı almasına izin veren bir yasa tasarısı. Yasa, yerel Senatör Mike Flood tarafından blockchain şirketi Telcoin ile birlikte geliştirildi.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir