Sichuan madencileri Eylül’de kapatılacak |


Çin’in Sichuan eyaleti yetkilileri, yerel madencilere Eylül 2021’e kadar faaliyetlerin durdurulması için hazırlanmalarını emretti.


Bu konuda bilgi verir Endüstri kaynaklarına bağlantılar içeren SCMP.

Karar, yetkililer ve sektör temsilcileri arasında Haziran ayı başlarında yapılan toplantı sonrasında alındı. Basında çıkan haberlere göre, düzenleyici kurum ve ulusal elektrik şebekesi şirketinin yerel şubesi tarafından düzenlenen bitcoin madencileri ile seminer, kararlar alınmadan dostane bir atmosferde gerçekleştirildi.

Son zamanlarda, dahil olmak üzere Çin’in çeşitli bölgelerinin yetkilileri İç Moğolistan ve Xinjiang, Qinghai eyaletinde olduğu gibi madenciliğe karşı tam bir yasağa kadar kısıtlayıcı önlemler aldı.

Hong Kong gazetesi, bu durumlarda, ekipmanın esas olarak kömür üretimi kaynaklarından güç sağlamakla ilgili olduğunu ve Sichuan’da madencilerin fazla hidroelektrik tükettiğini kaydetti.

Sektör temsilcilerine göre, miktarı mevcut çiftliklerin işleyişini desteklemek için yeterli.

“Tüketimin yoğun olduğu bir dönemde [летом] BTC.TOP madencilik havuzunun kurucusu Jiang Zhuer, üretilen elektrik hacmi üç katına çıkacak ve ısıdaki klima tüketimi sadece %30 artacak ”dedi.

Çinli madenciler geleneksel olarak, genellikle Mayıs’tan Ekim’e kadar süren “yüksek su” döneminde Sichuan’a göç ettiler. Şu anda, yerel enerji santrallerinin üretkenliği çarpıcı biçimde artıyor, bu da fazla elektrik ve bunun için düşük tarifeler sağlıyor.

Nisan 2020’de Sichuan yetkilileri, bölgedeki fazla elektriği verimli bir şekilde kullanmak için “güçlü blok zincir merkezleri” oluşturma olasılığını değerlendirdi.

Mayıs 2020’de medya, il mali idaresinin kontrollü departmanlardan “madencilik faaliyetlerinin düzenli bir şekilde durdurulmasını” talep ettiğini bildirdi. Bu, elektrik sıkıntısı ve bazı çiftliklerin ağlardan kopması zemininde gerçekleşti.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir