İngiliz Bankası Kurumsal Yatırımcılar için Kripto Borsası Başlatacak |


Standard Chartered, kendi platformunu oluşturmak için Hong Kong merkezli ticaret platformu OSL’nin sahibi olan BC Group ile ortaklık kurdu.


Standard Chartered (İngiliz bankacılık pazarındaki varlıklar açısından 8. sırada) fırlatacak Avrupalı ​​kurumsal müşteriler için BorsaDijital varlıkların 2021’in dördüncü çeyreğinde alınıp satılacağı yer. Banka için, Hong Kong merkezli ticaret platformu OSL’nin sahibi olan BC Group ile ortaklık kurdu. Standard Chartered, kripto borsasını geliştirmek için bu platformun teknolojilerini kullanır.

BC Group’un CIO’su Usman Ahmad, kripto para birimi değişimine başkanlık edecek ve Standard Chartered’ın risk sermayesi bölümünün bir üyesi olan Nick Philpott, yeni şirketin COO’su olacak.

Eskiden ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs kabul edilmiş Bitcoin varlık sınıfı. Bir banka temsilcisi ayrıca kurumsal yatırımcılar ve varlık yöneticileri arasında artan kripto para talebini de bildirdi.

Standard Chartered 1969 yılında Chartered Bank of India, Australia and China ile Standard Bank of British South Africa’nın birleşmesiyle kurulmuş bir İngiliz bankasıdır. Merkez ofisi Londra’da bulunmaktadır.

BC Group, ana faaliyeti dijital varlıklar ve blok zincir platformları ile ilgili olan bir yatırım holding şirketidir.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynakbitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir