Hint Kripto Borsası WazirX Kara Para Aklamadan Şüpheleniyor |


Hindistan kripto para borsası WazirX, Hindistan İcra İdaresi (ED) tarafından yürütülen bir soruşturmada sanık oldu. Site, Hindistan Döviz Yasası (FEMA) ihlalleri açısından taranıyor. Times of India’ya göre ajans, Çin vatandaşlarının sahip olduğu yasa dışı çevrimiçi bahis uygulamalarının kara para aklamayı kontrol ederken şüpheli işlemler buldu.

Şüpheliler, rupi mevduatlarını stablecoin Tether’e (USDT) dönüştürerek 7.8 milyon dolarlık suç gelirini aklamaya çalıştı. Hindistan İcra İdaresi, daha sonra sabit paraları Binance cüzdanlarına aktardıklarını söyledi.

“WazirX kullanıcıları Binance hesaplarından bir havuz hesabı aracılığıyla 120,4 milyon dolar değerinde kripto para aldı ve Binance hesaplarına 191,6 milyon dolar değerinde dijital para aktardı. Raporda, bu işlemlerin hiçbiri denetim veya soruşturma için blok zincirinde mevcut değil ”diyor.

WazirX direktörü Nishal Shetty, Twitter’daki kripto borsasına yönelik soruşturma hakkında yorum yaptı. Sitenin müşteri tanımlama (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) gereksinimlerine uygun olduğunu yazdı. Shetty, WazirX’in her zaman kolluk kuvvetlerine bilgi sağladığını ekledi.

2019 yılında Hint platformu WazirX, dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından satın alındı. Mayıs 2021’de DOJ ve IRS’nin Binance hakkında bir soruşturma başlattığı biliniyordu. Kripto borsası, kara para aklama ve vergi mevzuatı alanındaki ihlallere karşı kontrol ediliyor. Şu ana kadar siteye herhangi bir suçlama yöneltilmedi.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynakbitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir