Çin Arama Ağları Üç Kripto Değişimini Engelledi |


Siteler ayrıca Çin’in en büyük sosyal ağları Weibo (Twitter’a benzer) ve Zhihu’dan (Quora’ya benzer) kısıtlamalara tabi tutuldu.

En büyüğü Baidu ve Sogou da dahil olmak üzere tüm Çin arama ağları, üç kripto para borsasının yayınlanmasını engelledi: Binance, Huobi ve OKEx. Bu, Twitter’da Çin’den kripto gazeteci Colin Wu tarafından duyuruldu. Ona göre, siteler ayrıca Çin sosyal ağları Weibo (Twitter’ın analogu) ve Zhihu (Quora’nın analogu) tarafından da engellendi.

Mayıs ayında Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi Başkan Yardımcısı Liu He, ülkede madencilik ve kripto ticaretinin daha sıkı düzenlenmesi için çağrıda bulundu. Bundan sonra madenciler ekipmanı kapatmaya ve diğer ülkelere taşımaya başladı. Çin’de kripto para madenciliğini durduran ilk şirketler BTC.TOP ve HashCow oldu.

Yine geçen ay, kripto para borsası Huobi, anakara Çin’den gelen müşterilere hizmetini askıya alacağını duyurdu. Daha sonra Bybit kripto borsası da aynı kararı verdi. Site, 15 Haziran 2021’den itibaren Çinli sakinlere hizmet vermeyi durduracak.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynakbitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir