Bankacılık Düzenleyicisi Kripto Para Birimleri İçin Zor Kurallar İstiyor |


Basel Komitesi, bankaların dijital varlıklara yaptığı yatırımların finansal istikrar için bir tehdit oluşturabileceğinden emin.

Basel Bankacılık Denetleme Komitesi’ne göre, bankaların bitcoin yatırımlarından kaynaklanan olası zararları karşılamak için yeterli rezervleri olmalıdır. Uluslararası Ödemeler Bankası bünyesinde faaliyet gösteren kuruluş, çeşitli ülkelerde bankacılık sektörünü düzenlemek için tek tip standartlar geliştirmektedir.

Basel Komitesi raporu belirtilenKripto para birimlerinde banka yatırımlarının geliştirilmesinin finansal istikrara yönelik tehditlere yol açabileceğini söyledi. Bankalar bu tür yatırımları desteklemek için rezervleri değerlendirirse bu riskten kaçınılabilir.

İki tür kripto para varlığı tanımlaması önerilir:

Birincisi, tahviller, krediler, mevduatlar, hisse senetleri ve emtialar için geçerli kurallara göre düzenlenecek olan tokenize edilmiş varlıklar ve istikrarlı paralardır.

İkincisi, bitcoin gibi sabitlenmemiş kripto para birimleridir. Onlara, bankanın en azından Bitcoin veya başka bir kripto para birimindeki pozisyonun hacmine karşılık gelen öz sermayeye sahip olması gerekeceği yeni bir yaklaşım uygulanacaktır.

Basel Komitesi, yeni kurallar yürürlüğe girmeden önce halkla istişarelerin gerekli olabileceğini kaydetti. Kuruluş bunu kripto para birimlerinin hızla değişen doğasıyla açıkladı.

9 Haziran’da Bitcoin yasal ihale oldu Salvador… İlgili yasa, ülkenin parlamentosu tarafından kabul edildi. Aynı zamanda, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi Başbakan Yardımcısı Liu He, Mayıs sonunda kripto para madenciliği ve ticaretinin daha sıkı düzenlenmesi için çağrıda bulunduktan sonra, Çinli yetkililer ülkedeki kripto endüstrisinin gelişimini aktif olarak engelliyorlar. .

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir