ABD’nin en büyük bankalarından biri kripto para birimiyle çalışmaya başlayacak |


State Street, bankanın dijital varlıklar, DeFi merkezi olmayan finans sektörü ve blok zinciri ve tokenizasyon alanındaki gelişiminden sorumlu olacak bir departman oluşturacak.


ABD’nin en büyük bankalarından biri olan State Street, 40 trilyon doların üzerinde mevduat ve yönetim ile, ilan edildi merkez bankası dijital para birimleri (CBDC), blok zinciri teknolojisi, tokenizasyon ve kripto para birimlerine odaklanacak bir kripto para birimi bölümünün başlatılması üzerine.

State Street yaptığı açıklamada, “Dijital varlıkları önümüzdeki beş yıl içinde sektörümüzü etkileyecek en önemli güçlerden biri olarak görüyoruz” dedi.

Şirket, tescilli teknoloji platformu GlobalLink’in dijital bir platforma dönüştürüleceğini ve çeşitli varlıkları desteklemeye başlayacağını vurguladı. Gelecekte, kripto para birimleri için destek eklenmesi planlanmaktadır.

10 Haziran Basel Bankacılık Denetim Komitesi önerilen Bankaların kripto para birimleriyle çalışması için katı kurallar getirin. Özellikle, bankaların bitcoin yatırımlarından kaynaklanan olası kayıpları karşılayacak yeterli rezervlere sahip olmaları için şartların oluşturulması önerilmektedir.

Abone ol BitNovosti’de Telegram’da.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir