UAP, CBDC’nin yayınlanmasının amacını düşündü |


Güney Afrika, egemen bir dijital para biriminin yaratılmasını incelemeye başlayan başka bir ülkedir.


Tutarlı İletiGüney Afrika Rezerv Bankası, kitapta yayınlanan bir dijital müşteri üretimi için ön teknik ve ekonomik fizibilite çalışması başlattı.

Banka, beyanı çerçevesinde, perakende CBDC’yi merkez bankası tarafından çıkarılan ve elektronik ödemeler için uygun olan bağımsız bir dijital para birimi olarak belirlemiştir.

“Teknik ve ekonomik gerekçelendirmenin amacı, CBDC’nin genel amaçlar için serbest bırakılmasının Güney Afrika’daki siyasi durumu nasıl etkileyeceğini değerlendirmektir.”

“Politika, yönetim ve operasyonun sonuçları dahil olmak üzere çok sayıda faktöre sahip yeni teknoloji platformlarında pratik deneyler içerecektir.

Çalışmanın 2022 yılına kadar sürmesi ve Khokhay Projesi himayesinde mevcut kurumsal dijital ödemeler pilot projesine uyması bekleniyor.

Şu anda CBDC üzerinde çalışan diğer merkez bankaları gibi, rezerv bankasında UAP, gelecekteki araştırmanın gelecekteki sürüm için planları hiçbir şekilde göstermediğini açıkladı.

Haziran 2018’de banka, mevcut bankalararası ödemeler Projesi Khokha sistemi için bir pilot test başlattı. Proje, bankalar arası ödemelerde dijital takas ve mutabakatları test etmek için Ethereum tabanlı Quorum altyapısını kullanıyor.

Abone ol Telegram’da BitNovosti’de.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir