SEC Şefi, ABD Kongresine Kripto Değişimleri için Kurallar Geliştirmeye Çağırdı |


Gary Gensler’e göre bu, ülkedeki kripto para birimlerinin düzenlenmesindeki boşlukları kapatmak için yapılmalıdır.


Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, ABD Temsilciler Meclisi’ndeki bir duruşmada aradı kripto para borsalarının işleyişi için düzenleyici bir çerçeve geliştirmek. Ona göre bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dijital varlıklarla yapılan çalışmayı düzenlemek için yapılmalıdır.

Yetkili, “Bunların – bazen emtiaların, bazen menkul kıymetlerin – alınıp satıldığı yerlerde yatırımcıları korumaya çalışmak için Kongre ile birlikte çalışabiliriz,” dedi.

Mayıs ayı başlarında Gary Gensler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimlerinin düzenlenmesindeki en büyük boşluk olarak kripto borsaları için kural eksikliğine işaret etti. Sonra SEC başkanı belirtilenkripto piyasasının yalnızca yetkililerin yatırımcıları korumak için ek önlemler oluşturacağı gerçeğinden yararlanacağı.

Daha önce, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance için bir soruşturma başlattı. Devlet yetkilileri, kara para aklamayla mücadele ve vergi kanunları alanındaki ihlaller için teftişler yürütür. Şimdiye kadar siteye herhangi bir suçlama getirilmedi.

Abone ol Telegram’da BitNovosti’de.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir