Ray Dalio Bitcoin Sahipliği Hakkında Konuşuyor |


Bridgewater Associates’in kurucusuna göre, ana kripto para birimi, mevcut ortamda altından daha çekici bir değer deposu gibi görünüyor.

Hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, Coindesk’e bitcoin sahibi olduğunu söyledi. Ona göre, mevcut ortamda, ana kripto para birimi, altından daha çekici bir değer deposu gibi görünüyor. Dalio, ABD dolarının en son 1971’de görülen seviyelere düşme eşiğinde olduğunu ve Çin’in doların dünyanın rezerv para birimi olma rolünü tehdit ettiğini savunuyor.

“Şahsen, bir tahvil yerine Bitcoin’i tercih ederim. Bitcoinlerim var ”dedi Dalio.

Şubat ayı sonlarında Bridgewater Associates, oynaklığı azalırsa ve likidite artarsa ​​bitcoin’e yatırım yapmaya istekli olduklarını söyledi.

Bu yılın Ocak ayında Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, kripto para birimine karşı tutumunu değiştirdi. Bunu, fonun müşterilerine gönderilen şirketin günlük haber bülteninde yazdı. Dalio, gelecekte Bitcoin’in “altın gibi” bir varlık haline gelebileceğini ve kaybetmeyi umursamayacağı bir miktarda ana dijital paraya yatırım yapmaya hazır olduğunu duyurdu.

Bridgewater Associates, dünyanın dört bir yanındaki emeklilik fonları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, vakıflar, hükümetler ve merkez bankaları dahil olmak üzere kurumsal müşterilere hizmet veren dünyanın en büyük hedge fonudur.

Abone ol Telegram’da BitNovosti’de.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir