PayPal müşterileri kripto para birimini üçüncü şahıs cüzdanlarına çekebilecek |


PayPal ödeme hizmeti, müşterilere kripto para birimlerini üçüncü taraf cüzdanlara çekebilme olanağı sağlayacaktır. Bu, sanal konferans Consensus 2021 sırasında PayPal Jose Fernandez da Ponte’de Blockchain ve Cryptocurrencies Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü tarafından duyuruldu.

Kripto para birimlerinin platform dışında kullanılamaması, kullanıcıların geçen yılın sonunda başlatılan hizmetle ilgili ana şikayetlerinden biri olmaya devam ediyor. Bazıları, bu şekilde elde edilen varlıkların yararlılığını IOU’larla karşılaştırarak sorguluyor.

“Hizmeti olabildiğince açık hale getirmek ve tüketicilere bir seçenek sunmak istiyoruz. Ticarette kullanabilmemiz için kripto para birimini bize transfer etmek istiyorlar ve bizim aracılığımızla satın aldıkları kripto para birimini tercih ettikleri başka noktalara aktarabilmelerini istiyoruz ”dedi.

Fernandez da Ponte, açıklanan fırsatın ne zaman beklenebileceğini belirtmedi.

“Bu tokenlerin pratik değerinin, taşınabildiklerinde artacağını anlıyoruz, bu nedenle insanların PayPal adreslerini kullanarak kripto para birimlerini yatırıp çekebilme olasılıklarını araştırıyoruz” diye ekledi.

PayPal, geçen yılın sonlarında kripto para birimi ticaretini başlatmak için Paxos ile ortaklık kurdu. Amerikalı kullanıcıların buna erişimi var. Mart ayının sonunda şirket, müşterilerin platformla işbirliği yapan satış noktalarında kripto para birimi ile ödeme yapmasına izin verdi.

Fernandez da Ponte, PayPal’ın kendi stabilcoinini piyasaya sürmeye hazırlandığı önceki bilgileri yorumlayarak, bunun hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Abone ol Telegram’da BitNovosti’de.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir