Bybit Crypto Exchange Çin’den Kullanıcılara Hizmet Vermeyi Durduracak |


Çin IP adreslerinin sahipleri, 15 Haziran’dan itibaren sitenin araçlarına erişimlerini kaybedecek.


Bybit Cryptocurrency Değişimi uyardı Bu yıl 15 Haziran’dan itibaren Çinli sakinlere hizmet vermeyi bırakacak kullanıcılar. Site, Çin IP adreslerini kullanan kullanıcılar için ticareti erişilemez hale getirecek. Çinli sakinler artık fiyatlara, siparişlere ve Bybit’in sağladığı diğer araçlara erişemeyecek.

Daha önce, kripto borsası Huobi, yerel yetkilileri kripto para birimi madenciliği ve ticareti düzenlemelerini sıkılaştırmaya çağırdıktan sonra Çin anakarasındaki müşterilere hizmet vermeyi bırakacağını duyurmuştu. Ayrıca büyük madencilik şirketleri Çin’den ayrılmaya başladı.

21 Mayıs’ta Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi Başbakan Yardımcısı Liu He, madencilik ve kripto ticaretine karşı önlemler alınması gerektiğini açıkladı. Çin’deki kripto para birimlerinin madenciliği ve ticaretinin daha sıkı bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulundu, ancak belirli önlemleri özetlemedi.

Daha sonra, Çin hükümeti haber ajansı Xinhua, kripto para ticareti ve kullanımıyla ilgili dört riski vurgulayan “Sanal Para Konusundaki Hype ve Kaosu Acil Olarak Ortadan Kaldır” başlıklı bir makale yayınladı: piyasa, işlemsel, teknolojik ve yasal.

Bybit kripto borsası 2018’de kuruldu. Platform, kullanıcılara kripto para birimleri için kalıcı türev sözleşmelerinin alım satımına erişim sağlıyor.

Abone ol Telegram’da BitNovosti’de.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir