ABD’deki ünlü zincir mağazalar Bitcoin’i kabul edecek |


Amerikan 24 saatlik pazarlar, kafeler ve benzin istasyonları zinciri Sheetz, kripto para biriminde ödemeler için destek ekledi.


27 Mayıs’tan itibaren zincirin mağazaları kabul etmek Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ile ödeme. Alışveriş yapanların dijital para birimleriyle ödeme yapmalarına olanak tanıyan ilk mağaza zinciridir. Kripto para biriminde ödeme, benzin istasyonlarında ve ağın diğer perakende satış noktalarında yapılabilecektir. Şirketin Pensilvanya, Ohio, Maryland, Virginia, Kuzey Carolina ve Batı Virginia’da 622 satış noktası bulunmaktadır.

Tüm işlemler Flexa ödeme sistemi tarafından işlenir. Müşteri hesaplarını My Sheetz Rewardz sadakat sisteminde tutmaktadır.

Flexa sistemindeki yetkilendirme, POS terminalleri aracılığıyla bir ödeme ağ geçidine bağlanırken otomatik olarak gerçekleşir. Bu, işlem maliyetlerini ve dolandırıcılık riskini azaltır ve ayrıca alıcılar için süreci basitleştirir.

Nisan ayının sonlarında, ABD’li esnek çalışma alanı sağlayıcısı WeWork, işleme hizmeti BitPay ile bir ortaklığın parçası olarak kripto para birimi ödemeleri için desteği açıkladı.

Abone ol Telegram’da BitNovosti’de.

Bu haber hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bir kaynak

bitnovosti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir